تولد پدر

ناباروری زنان و راهکار‌های پیشگیری از آن، به همراه نسخه ابو علی‌ سینا

79
loading...

ناباروری زنان

ناباروری زنان :ناباروری به شرایطی اطلاق می گردد که زوجین پس از یک سال انجام مقاربت فراوان و بدون استفاده از روشهای جلوگیری از بارداری صاحب فرزند نشوند که این مسأله حاکی از کاهش توانایی باروری و تولید مثل است. البته زوجها باید بداند که وقوع حاملگی نیاز به زمان دارد و در هر دوره تخمک گذاری حدود ۳۰٪ شانس حاملگی وجود دارد. بهتر است زوجها در زمان تخمک گذاری (که ترشحات بانوان شفاف، شیری رنگ، کش دار است) مقاربت نمایند.

ناباروری زنان
ناباروری زنان

قاعدگی مرتب نشان دهنده وضعیت سلامت هورمونهای داخلی و به خصوص انجام تخمک گذاری است. بالا بودن سن و طول مدت نازایی احتمال درمان موفقیت آمیز را کاهش میدهد. زیرا پیر شدن دستگاه تولید مثل بخصوص تخمدانها نقش بسزایی در ناباروری دارند. مطالعات نشان داده تخمک زنان مسن قدرت باروری کمتری دارد.

بیماریهای شایع که باعث نازایی می گردد، بیشتر از نوع عفونتهاست مثل چسبندگی لولهها، عفونت واژن و لگن، ناهنجاری رحمی و چاقی بیش از حد و….
مصرف دخانیات، زاج، مشروبات الکلی و سویا نیز قدرت باروری را هم در زن و هم در مرد کاهش میدهد.

گیاهان دارویی مؤثر در درمان نازایی

checked-iconلوبیا به علت دارا بودن ویتامین E باعث تقویت نطفه در رحم میشود.

checked-iconخوردن ۴ گرم از میخک به طور مرتب در دوران بعد از قاعدگی در زنان باعث گرم شدن وتقویت رحم و آبستنی میشود.|
checked-iconخوردن روزی یک کیلو از سیب درختی به مدت هفت روز برای نطفه بستن بسیار مؤثر است.

نسخه های از ابوعلی سینا ناباروری زنان:

روز اول: خارخاسک، گل کاکنج، اصل السوس، تخم کرفس، رازیانه از هر کدام دو مثقال بجوشانید سپس آن را صاف کنید و با ۵ مثقال ترنجبین یا شکر میل کنید.

روز دوم: مخلوطی از جلب و گل قند (چنانچه جلب نباشد میتوان از سنای مکی به جای آن استفاده کرد) را میل نمایید.)

روز سوم: ۵ عدد تخم مرغ را در ۷۵ گرم آب لیمو مخلوط کرده اجازه دهید چند روز بماند تا حل شوند. روزی یک استکان ناشتا میل کنید تا این دارو تمام شود بعد از مصرف این دارو ۷۵ گرم روغن کنجد را برداشته و با ۳۰ گرم سیر بکوبید و مخلوط کرده و سه استکان آب اضافه کنید سپس روی آتش بگذارید تا آب آن بخار شود. روغن باقی مانده را در ظرفی ریخته فتیلهای پارچهای را درست کنید و هر شب به اندازه یک انگشت دست به روغن آغشته نمایید و در رحم شیاف کنید به مدت ۱۵ شب این نسخه را تکرار کنید و اگر انفحه پیدا شد آن را پودر کرده، با کره حیوانی مخلوط نموده و روزها هنگام استراحت از این دارو با فتیله در رحم قرار دهید.

ناباروری زنان

checked-iconآمله پرورده را روزی یک عدد به مدت هفت روز تناول کنید.

checked-iconاز شوره قلمی، باروت، صبر زرد، باریجه، پیه بز، پوست نارنج، هر کدام به مقدار مساوی چند دانه شیاف درست کنید و شبها تا پنج شب موقع خواب شبی یکی از جلو استعمال نمایید.)
checked-icon از مقل ازرق، حزوز مکی، باروت، نبات لاهور، گز خوانساری، بذر البنج، هر کدام به مقدار مساوی نرم بسایید با کره یا کوهان شتر مخلوط کرده، شیاف درست نموده و هر شب به موقع خواب از جلو استعمال نمایید. این نسخه را به مدت پنج شب ادامه دهید.
checked-iconبه گفته پزشکان سنتی ایران میتوان برگ ثعلب را با زعفران و کمی مشک ساییده و قبل از آمیزش به صورت شیاف استفاده نمایید.)
checked-iconسنبل الطیب، خولان مکی، انزروت، بسفایج، صبر زرد و هلیله سیاه را به مقدار مساوی نرم بسایید با هم مخلوط کرده با عسل خمیر نموده قرص تهیه کنید. روزی سه قرص در صبح، ظهر و شب میل کنید.
checked-iconگز علفی، هواچوبه، باریجه، انزروت، مقل ازرق و مرمکی هر کدام به مقدار مساوی با روغن کرچک خمیر نموده از آن شیاف درست نمایید و روزی دو شیاف یکی صبح، یکی شب وقت خواب استعمال کنید.

ناباروری زنان
checked-iconخوردن رازیانه بر خلاف اینکه مرد را عقیم و نطفه را ضعیف می کند، اما برای درمان نازایی زن مفید است. کا مصرف گزنه نیز برای درمان نازایی مفید است این گیاه بیشتر در شمال کشور یافت می شود.

checked-iconمصرف چای شبدر گل قرمز، هویج، ماهی، هل، زعفران (به صورت بخور)، شربت سیب، لیمو، عرق گل گاوزبان، خوردن نخود، تخم زردک، چلغوزه، شربت بادرنجبویه، شیر، لبنیات و تخم مرغ نیز برای درمان نازایی توصیه میشود. (مصرف فسفر با تولیدمثل ارتباط مستقیم دارد. این موضوع در حیوانات آزمایشگاهی نیز تایید شده بنابراین مصرف غذاهای مغزدار، ماهی، میگو و… به علت دارا بودن فسفر توصیه میشود.)
checked-iconسماق را با عسل مخلوط کرده و شیاف درست کنید.

checked-iconنوشیدن آب برگ تازه سنجد تلخ با زنجبیل تازه خونریزی را اصلاح مینماید و رحم را برای بارداری آماده میسازد.

mamnoo-icon البته این نکته هم گفتنی است که در طول درمان از مصرف تمشک و نروک خودداری کنید.

منبع کتاب سلامت

گردآوری سایت در۲دل‌


**کپی برداری از این مطلب  ، فقط با ذکر منبع و درج لینک به آدرس منبع آزاد است . 

بیشتر بخوانید :

ناباروری مردان و راهکار‌های پیشگیری

فواید روابط جنسی ازدواج برای سلامت فرد

آشنایی با علل کاهش میل جنسی در زنان ومردان

بهبود باروری مردان با حفظ سلامت اسپرم ها

فواید رابطه جنسی و زناشویی شما را شگفت زده خواهد کرد

 چه کسی را به همسری برگزینیم؟ ملاکهای انتخاب همسر

۱۰ نباید مردانه برای قرار ملاقات اول

دوران نامزدی ‌(فواید و وظایف دختر و پسر)

از کانال تلگرم ما دیدن کنید

loading...