تولد پدر

فضاپیمای ناسا در راه «مشتری» است

1,010
loading...

فضاپیمای ناسا در راه «مشتری» است 

 پس از مأموریت موفقیت آمیز کاوشگر روباتیکی افق های نو در رسیدن به دورترین عضو شاخص منظومه شمسی یعنی پلوتو، حالا همگان چشم به فضاپیمای روباتیکی دیگر ناسا به نام Juno دارند که پیش بینی می شود در جولای سال آینده خود را به مدار مشتری برساند.

این فضاپیمای خورشیدی ضمن بررسی دقیق مشتری به نقشه برداری از میدانهای مغناطیسی و جاذبه این سیاره غول پیکر می پردازد.

دانشمندان ناسا امیدوارند که با این بررسی ها پی به اسرار مشتری ببرند. اینکه آیا این سیاره دارای هسته ای جامد است و همچنین گذشته آن و فرآیند تکاملی که در گذر زمان داشته، همگی از جمله مواردی است که ناسا در پی رمزگشایی از آنهاست.در خلال مأموریت فضاپیمای روباتیکی Juno که سال ۲۰۱۱ به فضا پرتاب شد، تصاویر شفافی از مناطق قطبی مشتری گرفته خواهد شد.

اسکات بولتون محقق اصلی مأموریت Juno می گوید: این فضاپیما تاکنون بیش از ۹۰ درصد راه را پیموده است و حالا که تنها یک سال از مسیر باقی مانده است در تلاش هستیم تا مأموریت مورد نظر را با بالاترین کیفیت ممکن به سرانجام برسانیم.

به گزارش مهر ، پیشتر قرار بود این فضاپیمای روباتیکی هر ۱۱ روز یک بار به دور مشتری چرخیده و در کل طی ۱۵ ماه مأموریت ۳۰ بار به دور این سیاره گردش کند اما در ادامه برنامه تغییر کرد و حالا قرار است Juno گردش مداری به دور این سیاره را در ۱۴ روز انجام داده و در مجموع ۳۲ بار به دور آن بچرخد، مأموریتی که حالا مدت آن افزایش یافته و به ۲۰ ماه رسیده است.

loading...