تولد پدر

۲۵ نوع سگ قدرتمند و خطرناک در جهان +عکس

139
loading...

۲۵ نوع سگ قدرتمند و خطرناک در جهان

 

سگ ها همیشه مهربان نیستند و همیشه اهلی هم نیستند در ادامه میتوانید با ۲۵ سگ خطرناک در جهان را دنبال نمایید.

 

سگ های خطرناک , وقتی قرار است برچسب “خطرناک” رابه یک سگ بزنیم عوامل زیادی هستند که نقش مهمی دارند اما بیشتر محققان و منتقدان در مورد این ملاک‌ها باهم اختلاف نظر دارند.

 

بهمین علت، اصلاً عادلانه نیست که با بی‌رحمی تمام برچسب “خطرناک” را روی پیشانی یک سگ بچسبانیم! اما خب، این قضیه هم وجوددارد که بعضی نژادهای سگ وقتی تصمیم به حمله می گیرند احتمال بیشتری در آسیب رساندن به انسان دارند.

 

بنابر این، ما ۲۵ تا از خطرناک‌ترین نژادهای سگ رابا تمرکز بر احتمال وارد آوردن صدمات جدی به قربانی خودرا عنوان میکنیم. مهم این است که بدانید باوجود تمام این ها، بیشتر سگ‌ها طوری تربیت می شوند که صاحب خودرا راضی کنند.

 

بنابر این، بیشتر سوانح و آسیب‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که سگ درست تربیت نشود و صاحب خشنی داشته باشد.

 

معرفی سگ های خطرناک

dog

۲۵- نژاد Tosa Inu: یک سگ بزرگ که بعنوان سگ مبارز تربیت میشود؛ نگه داری از این سگ در بعضی کشورها ممنوع شده است.

dog2

 

۲۴- نژاد American Bandogge: یک سگ فوق‌العاده قوی بین نژاد پیت‌بول تریر امریکایی و نیپولیتان ماستیف؛ برخلاف جثه عضلانی‌اش، این سگ برای مبارزه تربیت نمی شود. اما بعضی این سگ را جنگجو بار می‌آورند.

dog3

۲۳- نژاد Cane Corso: یک سگ عضلانی با وزنی بین ۴۵ تا ۶۸ کیلو گرم؛ در گذشته رومی‌ها این سگ را برای جنگیدن تربیت میکردند.

dog4

 

۲۲- نژاد Bull Terrier: سگی با سر تخم‌مرغ شکل بزرگ و فوق‌العاده قوی. این سگ خیلی خشن نیست اما در مقابل حیوانات کوچک تر از خودش خطرناک قلمداد میشود.

dog5

۲۱- نژاد Rhodesian Ridgeback: باهوش و وفادار با اصلیت آفریقایی و توانایی دور کردن شیر از طعمه‌اش در زمانی که صاحبش آنرا شکار کرده است. این سگ‌ها آموزش‌پذیر هستند و مهارت‌هایاجتماعی خوبی دارند. از غریبه‌ها هم خیلی خوششان نمی آید. مجله تالاب

dog6

۲۰- نژاد Dogo Argentino: یک سگ بزرگ، سفید و عضلانی که آرژانتینی‌ها برای شکار در بازی‌های بزرگ آنرا تربیت کرده‌اند. این سگ قوی و ورزشکار است و نسبت به انسان‌ها پرخاشگر نیست.

dog7

۱۹- نژاد Boer Boel: از نژاد بزرگ ماستیف اهل آفریقای جنوبی که با هدف نگهبانی از منزل یا مزرعه تربیت می شود. این سگ‌ها وفادارند و از خانواده‌شان خیلی محافظت میکنند اما نسبت به مهاجمان قدرت دفاعی بالایی دارند.

25

۱۸- نژاد Gull Dong: این نژاد که بعنوان نژاد بولداگ پاکستانی نیز شناخته می شود چیزی بین نژاد گول تریر و بولی کوتا است. خیلی قوی و نیرومند است و زمانی که بعنوان سگ مبارز تربیت شود، بسیار وحشی و غیر قابل بازرسی میشود.

dog8

۱۷- نژاد Basenji: یک سگ شکاری از آفریقای مرکزی. خیلی هشیار، کنجکاو و البته مهربان هستند اما با غریبه‌ها کنار نمی آیند.

dog9

۱۶- نژاد Saint Bernard: یک نژاد خیلی بزرگ از سوییس و آلپ ایتالیا. در اصل، یک سگ امدادرسان شناخته میشود و بیشتر به جثه عظیمش و شرکت در مأموریت‌های امداد و نجات سرشناس است. برای این که این سگ‌ها اجتماعی باشند و با مردم کنار بیایند باید از همان زمان طفولیت درست تربیت شوند تا از وحشی شدن انها پیش گیری شود.

dog10

۱۵- نژاد American Bulldog: بولداگ امریکایی خیلی سنگین و عضلانی است و رفتار قابل قبول و دوستانه‌ای دارد. این سگ برای کار در مزرعه تربیت میشود و می تواند از گله گرازها و احشام مراقبت کند، جانواران موذی را بکشد و از املاک صاحبش محافظت نماید.

dog11

۱۴- نژاد Great Dane: یک سگ خانگی بزرگ که رکورد بلندترین سگ جهان را هم دارد و برای شکار گراز وحشی و گوزن در کشور آلمان تربیت میشود.

dog12

۱۳- نژاد Fila Brasileiro: یک سگ بزرگ برزیلی که به ماستیف برزیلی سرشناس است و رفتار خیلی خشن و پرخاشگری دارد. نگه‌داری از این نژاد در تعداد زیادی از کشورها ممنوع است.

dog13

 

۱۲- نژاد Perro de Presa Canario: یک سگ بزرگ که برای مراقبت از احشام تربیت میشود. این سگ باید اجتماعی شود و پیروی از صاحبش را یاد بگیرد در غیر این صورت بسیار پرخاشگر است و نسبت به دیگر سگ‌ها و افراد غریبه حالت تهاجمی دارد.

 

dog14

 

۱۱- نژاد Akita Inu: نژاد اسپیتز بزرگ از کوهستان‌های ژاپن. نژاد آکیتا اینو در دو نوع است: آکیتای ژاپنی و آکیتای امریکایی. این سگ قوی، مستقل و مقتدر با اعضای خانواده مهربان است اما با غریبه‌هایی که به قلمروی او تجاوز میکنند سازگار نیست.

 

dog15

 

۱۰- نژاد Boxer: ذاتاً خشن نیست اما به علت ۴۸ سانحه‌ای که بین سال‌های ۱۹۸۲ تا ۲۰۱۲ ایجاد کرده دراین فهرست قرار گرفته است. اصلیتش آلمانی است. این نژاد شخصیت خوشحال، بازیگوش و پرانرژی دارد و البته خیلی خودسر است.

 

dog16

۹- نژاد Wolf Hybrid: همانطور که از اسم این سگ پیداست یک سگ گرگی است؛ یعنی چیزی بین سگ و گرگ خاکستری. این نژاد دو رگه به علت ژنتیک ترکیبی که دارد رفتارهای غیر قابل پیش‌بینی در مقایسه با سگ یا گرگ دارد.

dog17

۸- نژاد Chow Chow: با این که غیرصمیمی و خودمختارند اما نیاز به دقت زیاد صاحب خود دارند تا خشن و پرخاشگر بار نیایند. این سگ اصالتاً چینی است، با غریبه‌ها خیلی کنار نمی آید و از صاحب خودش به خوبی محافظت میکند. ریسک نگه‌داری از این سگ خیلی بالاست ودر آپارتمان توصیه نمیشود زیرا نیاز به ورزش و فعالیت بدنی روزانه دارند.

 

dog18

۷- نژاد Doberman Pinschers: به وفاداری، هشیاری و زیرکی مشهورند و برترین سگ محافظ به شمار میروند زیرا تنها زمانی که تحریک شوند یا حس کنند خانواده‌ و قلمروشان در خطر است حمله می کنند. با این که بعنوان سگ محافظ یا سگ پلیس تربیت می شوند اما رفتار خشنی نسبت به غریبه‌ها و سگ‌های دیگر دارند. پرخاشگری انها نسبت به ابعاد و قوای بدنی‌شان از انها سگ‌هایی خطرناک می‌سازد.

 

dog19

۶- نژاد Huskies: سگ سورتمه در مناطق شمالی که برای مسابقات سورتمه‌سواری نیز تربیت میشود. اما نسبت به حیوانات کوچک تر به علت غریزه تهاجمی‌شان خطرناک هستند.

dog20

۵- نژاد Alaskan Malamutes: مربوط به نژاد هاسکی سیبری که نیاز به فعالیت بدنی روزانه دارد تا خوشحال باشد در غیر این صورت کسل، فرمان ناپذیر و ویرانگرند. این سگ‌ها با حیوانات کوچک تر سازگار نبوده و بعنوان سگ نگهبان اصلاً قابل اعتماد نیستند.

dog21

۴- نژاد Rottweiler: یک نژاد نیرومند با غریزه گله‌داری و نگهبانی. اگر صاحب وظیفه‌نشناسی داشته باشد و درست تربیت نشود، اجتماعی نیستند و پرخاشگرند. این سگ‌های نیرومند را نباید لااقل گرفت زیرا در هنگام احساس خطر بسیار خطرناک میشوند.

dog22

۳- نژاد German Shepherd: باهوش، زیرک، مطمئن، حساس و بی‌باک. این سگ‌ها مخصوص پلیس هستند اما باید مراقب بود زیرا نسبت به خانواده و قلمروی خود بسیار حساس و محافظ هستند و اگر اجتماعی نشده و به درستی تربیت نشوند حمله می کنند.

dog23

۲- نژاد Pitbull: نژاد پیت‌بول ترکیبی از نژادهای پیت‌بول تریر امریکایی، بول تریر استافوردشایر، تریر استافوردشایر امریکایی و بولداگ امریکایی است. این سگ‌ها که برای شکار گاوها و خرس‌ها تربیت میشوند قبلاً بعنوان سگ‌های مبارز در تعداد زیادی از نقاط جهان استفاده می شدند و خطرناک‌ترین سگ امریکا به شمار می روال.

dog24

۱- نژاد Caucasian Ovcharka: این نژاد قفقازی برای محافظت از احشام تربیت میشود و بسیار پرخاشگر، دلیر و نیرومند است. اگر خوب تربیت نشود، وحشی و غیر قابل نظارت خواهد بود زیرا از آدم‌ها بیزار است و شدیداً حالت تدافعی دارد.

talab.org

loading...