تولد پدر

سقوط هواپیمای یاسوج :هواپیمای مسافربری خطوط هوایی آسمان سقوط کرد(اسامی تمامی سرنشینان)

69
loading...

اسامی تمامی سرنشینان/ دستور روحانی به وزیر راه/ تلاش نیروهای امدادی برای یافتن لاشه هواپیما

سقوط هواپیما یاسوج:هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج با بیش از ۶۰ سرنشین در منطقه سمیرم اصفهان سقوط کرد.

پرواز «تهران – یاسوج» از رادار محو شد؛ این نخستین خبری بود که امروز صبح مردم را بهت‌زده کرد، زیرا پس از چند دقیقه اعلام شد که هواپیما در ارتفاعات دنا در جنوب اصفهان و در منطقه سمیرم دچار حادثه شده اما هیچ اثری از هواپیما یا لاشه آن وجود نداشت پس همه نیروهای امدادی برای یافتن نشانه‌ای از هواپیما به منطقه اعزام شدند.

در حین بررسی و  مرور اخبار مربوط به سقوط هواپیما، مشخص شد که در ۶ بهمن‌ماه امسال همین هواپیما در این مسیر به‌ مشکل فنی برخورد کرده و با مهارت خلبان از میانه راه به فرودگاه مهرآباد تهران بازگشت کرده بود.

این در شرایطی است که ۱۶ آذرماه سال ۱۳۹۲ بار دیگر مدیر فرودگاه یاسوج در پرواز«تهران – یاسوج» با همین هواپیما اعلام کرده بود که تنها چهار دقیقه پس از پرواز شماره ۳۲۰۵، کاپیتان «حجت‌الله فولاد» خلبان هواپیما متوجه نقص فنی و از کار افتادن موتور سمت راست هواپیما شد که توانست دقایقی بعد از این پرواز، این هواپیما را در فرودگاه یاسوج سالم به زمین بنشاند. اما این‌بار دیگر مهارت خلبان نجات‌بخش جان مسافران نبود و همه شواهد و قرائن حاکی از سقوط این هواپیما و کشته شدن ۶۰ سرنشین و ۶ خدمه آن است. اما با این وجود جستجوها برای یافتن هواپیما هم‌چنان ادامه دارد و هیچ عکس و فیلمی از این اتفاق وجود ندارد و امدادگران در حال جستجو هستند.

خلاصه

  1. چند فعال محیط‌زیست که برای دفاع از همکاران زندانی خود به مجلس رفته بودند، در جمع سرنشینان هواپیمای آسمان بودند
  2. یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی آسمان در مسیر تهران-یاسوج سقوط کرد
  3. گفته شده تمام ۶۵ مسافر و خدمه این هواپیما کشته شدند
  4. به گفته مقامات این هواپیما در اطراف شهرستان سمیرم سقوط کرده است
  5. امدادرسانی به دلیل وضعیت آب و هوا با مشکل روبرو شده است

رییس جمهوری در پیامی سانحه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری شرکت آسمان در مسیر تهران – یاسوج را که منجر به جان باختن عده‌ای از هموطنان عزیز شد، تسلیت گفت.

payam-tasliat-resijomhur
پیام تسلیت رئیس جمهور

رئیس سازمان هواپیمایی: نقص فنی هواپیما صحت ندارد

علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در این مورد که این هواپیما قبلا دچار نقص فنی بوده، گفت که “چنین چیزی صحت ندارد.”

آقای عابدزاده همچنین در پاسخ به این سوال که گفته شده این هواپیما در پنجم بهمن ماه به دلیل نقص فنی از میانه راه برگشته گفت: “تا جعبه سیاه را بررسی نکنیم، امکان هیچ اظهارنظری وجود ندارد.”

رئیس سازمان هواپیمای کشوری افزوده عملیات جستجو در منطقه ای در روستای بیده در حال انجام است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفته است هواپیمای آسمان که صبح امروز سقوط کرده سال ۱۹۹۳ ساخته شده بود.

اعزام ۱۲۰ امدادگر به محل حادثه

معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر از حضور ۱۲۰ امدادگر در عملیات جست‌و‌جو برای سانحه‌دیدگان هواپیمای مسافربری پرواز تهران- یاسوج خبر داد. شاهین فتحی ایرنا گفت این امدادگران در غالب ۳۰ تیم امدادی به منطقه اعزام شده‌اند. منطقه سمیرم، نحل سقوط هواپیما به علت بارش فراوان برف، صعب‌العبور شده است.

loading...