تولد پدر

روابط زناشویی با افزایش سن

76
loading...

روابط زناشویی با افزایش سن

با افزایش سن ، بطور طبیعی تغییراتی در بدن مرد و زن بوجود می آید که موجب کاهش تدریجی روابط زناشویی می شود. این تغییرات طبیعی است.

گروهی فکر میکنند که رابطه زناشویی فقط خاص جوانان است . در صورتی که این طور نیست و در دوره سالمندی نیز می توان روایط زناشویی مناسبی داشت . هر چند با افزایش سن آین روابط بتدریج کمتر می شود .اما در مقابل آن رابطه عاطفی و صمیمیت بین زن و شوهر افزایش می یابد. tafavot-fahangi

با افزایش سن ، بطور طبیعی تغییراتی در بدن مرد و زن بوجود می آید که موجب کاهش تدریجی روابط زناشویی می شود .آین تغییرات طبیعی است ؛ اما اگر در حدی بود که باعث نارضایتی شما یا همسرتان گرددو یا اگر بطور ناگهانی ایجاد شد ، لازم است به پزشک مراجعه کنید . این مشکلات بیشتر به تخصص های مجاری ادراری ( ارولوژی ) ، زنان وزایمان و روانپزشکی ارتباط دارد .

تغییر طبیعی دیگری که می تواند موجب مشکل در رابطه زناشویی شود ،کم شدن ترشحات زنانه است که موجب خشکی مجاری زنانگی ( مهبل ) می شود .این مشکل نیز با مراجعه به پزشک نیز براحتی برطرف میگردد.

علاوه بر این .مسایل دیگری نیز وجود دارد که در روابط زناشویی مشکل ایجاد می کند.؛ بیماری قند خون ، مصرف برخی داروها ، مصرف سیگار و الکل .بنابر این هر چند روابط زناشویی ، یک مسئله بسیار شخصی و خصوصی است اما اگر در این مورد مشکلی دارید حتما آن را با پزشک در میان بگذارید ؛ زیرا بسیاری از این مشکلات قابل درمان است .

● استفاده از روشهای پیشگیری از بارداری 

در دوره سالمندی نیز باید مراقب بارداری ناخواسته بود . بطور طبیعی ، در مردان از سن ۵۰ سالگی تعداد نطفه ها در مایع منی کم می شود اما صفر نمی شود ؛ بنابراین در صورت بارور بودن همسر ، احتمال حاملگی وجود دارد .

بسیاری از افراد « یائسگی » و « قطع کامل قاعدگی » در زنان را پایان باروری می دانند ولی بهتر است بدانید که در زنان زیر ۵۰ سال ، تا دو سال پس از قطع حاملگی ، احتمال حاملگی وجود دارد و باید پس از مشورت با پزشک از یک روش مناسب پیشگیری از بارداری استفاده شود.

با این روش ها میل جنسی در زنان مسن افزایش پیدا میکند

رضایت جنسی برای حفظ لذت و علاقه در زندگی زناشویی بسیار مهم است. دربسیاری موارد شاهد هستیم که زن ویا شوهر با افزایش سن میل جنسی خود را از دست می‌دهند که می‌تواند بر روی رابطه‌ شان با همسرشان تأثیر بگذارد.
همچنان که سن‌تان بالا می‌رود، میل جنسی زنان کم می‌شود و این نگرانی بزرگی برای همسران‌شان است.

وقتی سن زنان بالا می‌رود٬ تعدادی از تغییرات هورمونی در بدن‌شان اتفاق میافتد که می‌تواند تأثیرات مخربی در علایق طبیعی‌شان ایجاد کند.

واژن رفته‌رفته شل شده و با بالا رفتن سن حالت نرم و سست پیدا می‌کند که باعث تغییر رضایت جنسی در مردان می‌شود.

همچنین خشکی واژن به خاطر اختلال هورمون‌ها نیز عامل دیگری است.

یکی از رایج‌ترین مشکلات زنان مسن‌تر، استفاده از نرم‌کننده‌ها و کرم‌های واژن است.  خشک شدن واژن در اثر یائسگی می‌تواند به درد زیاد و عدم آرامش و راحتی حین رابطه جنسی بینجامد.
خشکی واژن را می‌توان با استفاده از روغن‌ها و کرم‌های واژنی بر‌طرف کرد. شیاف ویتامین E نیز گزینه‌ی خوبی برای افزایش نرمی واژن برای داشتن یک رابطه‌ی جنسی خوب است.

یک تمرین لگنی ساده در هر جایی که امکان انجامش را داشته باشید: می‌توانید ماهیچه‌های لگنتان را تا هرچقدر که می‌توانید منقبض کرده و بعد رهایشان کنید.

میزان انرژی کم ‌به موازات بالا رفتن سن‌تان به یک مشکل عمده تبدیل می‌شود و اگر می‌خواهید در سنین بالا از رابطه جنسی‌تان با همسرتان لذت ببرید باید بیشتر به این مشکل توجه کنید. تمرینات ساده‌ای مثل پیاده‌روی، شنا و دوچرخه‌سواری باعث سوزاندن کالری‌های اضافه شده و شما را به تناسب می‌ رساند.

برای هورمون‌هایی که باعث بروز مشکلاتی پس از یائسگی می‌شوند٬ می‌توانید استروژن‌درمانی کنید که باعث می‌شود انرژی جنسی خود را دوباره به دست بیاورید. استروژن را می‌توان در قالب ژل یا کرم و یا از طریق تزریق دهانی به تجویز پزشک استفاده کرد.

در نهایت، صمیمیت جنسی حتی در سنین بالا بسیار مهم بوده و کمبود صمیمیت و محبت ، منجر به کم شدن میل جنسی در زنان مسن‌تر میشود

 

بیشتر بخوانید:

تعداد رابطه ی جنسی چقدر باید باشد

حرف های عاشقانه لذتبخش تر از یک رابطه ی جنسی کامل

این طوری رابطه شاد داشته باشید

فواید رابطه جنسی و زناشویی شما را شگفت زده خواهد کرد

**کپی برداری از این مطلب  ، فقط با ذکر منبع و درج لینک به آدرس منبع آزاد است . 

از کانال تلگرم ما دیدن کنید

loading...